690 801 777 Kontakt

Osteopatia

Osteopatia jest jedną z metod specjalnych. To metoda diagnozowania, leczenia, ale przede wszystkim filozofia opieki medycznej. W sferze diagnostyki opiera się na analizie ruchomości tkanki jako miary jej stanu funkcjonalnego. W procesie leczenia osteopatia wykorzystuje wyspecjalizowane techniki manualne w celu normalizacji ruchomości tkankowej. To, co wyróżnia osteopatię, to filozofia zakładająca działanie wszystkich narządów ciała jako samoregulującej się całości, w każdej chwili dążącej do równowagi.
Osteopatia wykorzystuje więc techniki manualne jako narzędzie do wzmacniania tych właściwości organizmu. Innymi słowy, osteopatia nie leczy organizmu – ona wspomaga jego samoleczenie. [Praktyczna fizjoterapia & rehabilitacja, marzec 2010 NR 3/10 ISSN: 2081-187X]

Jeżeli chciałbyś umówić się na wizytę u osteopaty, zadzwoń pod nr recepcji 690 801 777.

Osteopatia niemowląt i dzieci

W ramach działań osteopatycznych przyjmowane są na terapię niemowlęta i dzieci z problemami napięcia mięśniowego. Osteopatia sprawdza się także w leczeniu Plagiocefalii (łac. plagiocephalia, skośnogłowie), zwanej także zespołem płaskiej głowy czy zespołem spłaszczonej główki (więcej możesz przeczytać na naszym Blogu). O pozostałych dolegliwościach zdrowotny, w jakich stosuje się osteopatię, przeczytasz na podstronie Nasza oferta w zakładce Osteopatia niemowląt i dzieci.

Dyplomowany Osteopata

W naszym zespole znajduje się Dyplomowany Osteopata mgr Krzysztof Trypus, absolwent pięcioletniego szkolenia osteopatycznego w Sutherland College of Osteopathic Medicine. Studia zgodne ze standardami EFO (European Federation of Osteopaths) i z zasadami Procesu Bolońskiego dotyczącymi standardów kształcenia wyższego w krajach Unii Europejskiej. Cykl szkolenia zakończył zdaniem egzaminu klinicznego z wyróżnieniem oraz obroną pracy naukowej z oceną bardzo dobrą. Otrzymał tytułu Dyplomowanego Osteopaty.

 

Umówienie

Jeżeli chciałbyś umówić się na wizytę u osteopaty, zadzwoń pod nr recepcji 690 801 777.