698 055 376 Kontakt

„…Masaż jest częścią medycyny fizykalnej, terapią manualną, polegającą na wykonywaniu leczniczych rękoczynów – technik, nieuzbrojoną ręką terapeuty na odpowiednio obnażonym ciele pacjenta, przy jego biernym zachowaniu…”.

Jeżeli chciałbyś skorzystać z masażu medycznego całego ciała lub wybranej okolicy w naszej klinice, zadzwoń na recepcję pod nr 690 801 777.

Obecne czasy niosą ze sobą pęd i stres, które w pośredni sposób wpływają na nasze zdrowie i równowagę psychiczną. Masaż jest metodą o wielowiekowej tradycji, a poparty wiedzą medyczną, pozwala na osiągnięcia oczekiwanych przez pacjenta efektów. Dotychczas stosowano go jako metodę leczniczą.

Rodzaje masażu
  • Klasyczny
  • Segmentarny
  • Izometryczny
  • Okostnowy
  • Łącznotkankowy
  • Manualny drenaż limfatyczny
  • Sportowy

 

Masaż klasyczny

Masaż w klasycznej postaci, stanowi mechaniczne wywieranie i zwalnianie ucisku na tkanki zewnętrzne organizmu (skórę i mięśnie). Jest jedną z najstarszych metod fizjoterapii. Masaż, ze swym pozytywnym wpływem na organizm, został doceniony także w sporcie i kosmetyce. W pierwszym przypadku wykorzystywane jest jego działanie poprawiające odżywienie masowanych tkanek, a co za tym idzie szybszą regenerację sił spożytych w trakcie wysiłku fizycznego, w drugim w celu zwiększenia sprężystości tkanek.

Masaż segmentarny

Masaż ten zajmuje się usuwaniem zaburzeń w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych, poprzez masaż skóry, mięśni, tkanki łącznej czy okostnej. Opiera się on na zasadzie unerwienia segmentowego tkanek, polegającej na tym, że zmiany chorobowe jednego narządu wywołują objawy w drugim, powiązanym z nim. Objawia się to zmianami odruchowymi na skórze czy zewnętrznych powłokach mięśni, a także w obrębie odpowiednich segmentów rdzenia kręgowego.
Zadziałanie masażem na odpowiednie partie ciała powoduje, poprzez reakcje odruchowe i zwiększenie lub zmniejszenie napięcia, poprawę ukrwienia chorobowo zmienionych narządów i usunięcie czynnościowych dolegliwości bólowych.

Masaż izometryczny

Metoda mająca na celu zwiększenie siły i masy mięśniowej. Ma zastosowanie w zanikach mięśniowych z niedoczynności (unieruchomienie w gipsie, łuskach, ortezach). Bodziec podawany jest w stanie napięcia izometrycznego (napięcie mięśnia w bezruchu).

Manualny drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny ma na celu likwidację obrzęków, przez usunięcie zastojów żylnych i limfatycznych. Wykonanie drenażu powoduje: rozszerzenie naczyń włosowatych oraz limfatycznych – wzrasta przepływ limfy i następuje usunięcie płynu śródtkankowego; poprawę funkcji naczyń żylnych przez zwiększenie napięcia ich ścian i zastawek, oraz usprawnienie pompy mięśniowej.

Masaż sportowy

W trakcie wykonywania masażu sportowego kładziemy mniejszy nacisk na relaks pacjenta, a większą uwagę zwracamy na zapobieganie i leczenie urazów, rozciąganie mięśni i poprawę ich elastyczności. Dlatego też masaż ten wykonywany jest z uwzględnieniem większej siły nacisku.

Jeżeli chciałbyś skorzystać z masażu medycznego całego ciała lub wybranej okolicy w naszej klinice, zadzwoń na recepcję pod nr 690 801 777.