Alfa & Omega Med

690 801 777 Kontakt

Zanim zrezygnujesz – spróbuj! Bądź szczęśliwa 🙂 Żyj bez bólu!

Rehabilitacja ginekologiczno-urologiczna opiera się na najnowszych technikach osteopatycznych powiązanych z działaniami fizjoterapeutycznymi dostosowanymi indywidualnie do każdej Pacjentki. Nasze działania są kompleksowe, a nasze Pacjentki są otoczone profesjonalną opieką medyczną. Dlatego współpracujemy z lekarzami specjalistami w dziedzinie ginekologii i urologii.

Celem naszych działań jest uwolnienie Pań od bólu działaniami manualnymi jak i fizykoterapią czyli zabiegami elektroterapii, które również mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Naszym zadaniem jest eliminowanie bólu, a nie jego prowokowanie, dlatego nasza praca z pacjentem jest bezbólowa oraz dostosowana indywidualnie do potrzeb każdej z Pań oraz  poprzedzona dokładną konsultacją lekarską.

service-6
Kiedy możemy pomóc?
  • Bóle kobiet w ciąży – jednym z najbardziej niepokojących „doznań ciążowych” jest ból brzucha. Każdy taki ból wymaga konsultacji lekarskiej. Do drugiego trymestru ciąży, po wyrażeniu zgody przez lekarza prowadzącego, jesteśmy w stanie pomóc.
  • Bóle w czasie połogu – z połogiem mogą wiązać się dolegliwości, zarówno od strony somatycznej jak i emocjonalnej. Fizyczne dolegliwości połogowe: ból w okolicy podbrzusza powodowany inwolucją macicy i skurczami połogowymi, ból/obrzęk rany krocza, ból w okolicy rany brzucha po porodzie operacyjnym, hemoroidy, zmęczenie, znużenie.
  • Bolesne miesiączki – około 40% dorosłych dziewcząt i kobiet ma bóle miesiączkowe. Dolegliwości pojawiają się najczęściej w przeddzień lub pierwszego dnia krwawienia. Następnego dnia z reguły stopniowo zmniejszają się i zanikają, mogą jednak utrzymywać się przez cały czas trwania krwawienia miesiączkowego. Bóle, niezależnie od tego czy są silne czy lekkie możemy złagodzić.

Komu możemy pomóc?

Wiele schorzeń i dolegliwości z zakresu ginekologiczno-urologicznych są to tematy krępujące. My stawiamy na pełną dyskrecję. W działaniach w obrębie rehabilitacji ginekologiczno-urologicznej specjalizuje się mgr Marlena Borys. Zobacz komu może pomóc:

  • Kobietom w ciąży (od drugiego trymestru)
  • Kobietom w połogu
  • Przy problemach z nietrzymaniem moczu
  • Dziewczętom – przy bolesnych miesiączkach